Celia Roose ja Tuule Kann

Celia RooseMuusikuid Celiat ja Tuulet seob ühine Võrumaa päritolu. Käesoleval ajal ühendab neid osalemine kontsertprojektis "Suurõ pilvõ" koos Robert Jürjendali ja Arvo Urbiga, sama projekti raames on välja antud ka CD (2010).  Samal ajal on tegemist muusikutega, kes on pärimusmuusika-alast koostööd nii musitseerides kui õpetades alustanud juba varastel 90-ndatel Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumis. Celia kodutalus Pirrupuusaares toimuvatel suvistel pärimuskultuuri perelaagrites on Tuule ja Celia õpetusest osa saanud paljud huvilised juba alates 1997. aastast.

Elis-Anett (11 a) ja Karl Markus (9 a) on pärimuskultuuri perelaagrites osalenud peaaegu sündimisest saadik. Celia laulu- ja tantsutunnid ning Tuule kandletunnid on nende jaoks olnud iga laagri oluline osa. Praegu õpib Elis-Anett viiulit ja harjutab iseseisvalt väikekannelt, Karl Markus valmistub sarvega puhkpilliorkestris osalema. Kui Elis-Anett on tänaseks saanud esineda juba suurema publiku ees, siis koos on lapsed senini üles astunud vaid kodustel pereüritustel ja suguvõsa kokkusaamistel. Nii meenutab Celia ikka toredat üllatust, millega lapsed teda vastu võtsid, kui ta saabus koju Peruu reisilt. Kui kontserdi alguseks teadustati, et esitamisele tuleb 21 lugu, mõtles Celia reisist väsinuna, kas ikka jaksab kõik lood ära kuulata. Mõtteks see jäi, sest laste õpitud lood olid pikitud omatehtud lugude ja toredate tutvustustega.

Metsalaulude kava tutvustab eesti vana regilaulu ja rahvapille, mis nii või naa on seotud metsaga. Lisaks muusikale tutvustame vanu mänge ja kombeid. Publik on palutud üheslaulma, -mängima ja -mõtlema.

Celia Roose (laul, torupill, pikkvile, lõõts) Tuule Kann (laul, kandled, viled, parmupill) Elis-Anett Urbmets (laul, viiul, kannel) Karl Markus Urbmets (laul, sarv).
Tuule Kann

Lähemad üritused üle Eesti