RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
07. oktoober, 2015

Huvitavad säilikpuud

Säilikpuud on olulised elurikkuse kandjad majandatavas metsas. Eelmisel nädalal jäid silma mitmed põnevad säilikpuud, mille fotosid teiega jagan.

Säilikpuud  on puud, mis jäävad raiejärgselt metsa ning neid ei raiuta. Põhjus on lihtne - suured puud, mis tormidele vastu peavad, kasvavad edasi ja lisavad mitmekesisust muidu ühtlasesse majandusmetsa. Aga ka need säilikpuud, mis tuultele alla vannuvad, on pikali kukkununa elupaigaks mitmetele liikidele, mille püsimajäämiseks on vajalik suuremõõtmeline lamapuit.

Möödunud nädalal jäid põnevate säilikpuudena silma mitmed puudegrupid. Metsas, kus puuduvad eristuvad ja teistest tunduvalt suuremad üksikud puud, on peaaegu alati mõistlik jätta säilikpuud grupina.

Puudegrupp Harjumaal


Lisaks on Harjumaal raielangile jäetud ka varem lagedal kasvanud kuuski, millest mõnigi võiks muul juhul leida rakenduse hoopis linna jõulupuuna. Antud juhul õigustab kuuse jätmist säilikpuuks asjaolu, et puu on varem lagedal kasvanud ning seetõttu elujõuline ja ka tuulele vastupidav.

Säilikpuude valiku hõlbustamiseks on RMK tellimusel koostatud juhend, mis annab praktilisi näpunäiteid, kuidas elurikkuse jaoks väärtuslikumad puud raielangile alles jääksid.

Link juhendile: RMK Säilikpuude juhend

Lisa kommentaar

Email again: