RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
04. märts, 2015

Üllatus üllatuse otsa

Hirvede söödaplatsil on viimasel ajal hakanud käima noor hirvepull, kes on teistest punahirvedest karvasem ja tumedam. Videost on näha, et puudub ka saba ümber olev selgelt eristuv hele laik. Kes ta siis on?
Hirveuurijadki jäävad hetkel õigustatult vastuse võlgu. Olemasolevate videote ja fotode põhjal jääb selle looma puhul infot otsustamiseks praegu väheks – oleks vaja teda lähemalt uurida. Looma talvine pikem ja tumedam karvkate viitab tähnikhirve tunnustele, tumedam sabaümbrus aga pole iseloomulik kummalegi Eestis elavale hirveliigile – ei puna- ega tähnikhirvele.

Oleme teadlikud, et Saaremaal elab hirveliikidest vaid punahirv ja nii on alates hirvede saarele toomisest 1965. aastal alati olnud. Üllatus tuli aga möödunud aasta novembris, kui jahimehed küttisid hirvepulli, kes põhjalikumal vaatlusel osutus tähnikhirveks. Talvel tähnikhirve pullidel heledad tähnid karvkattes puuduvad ja seetõttu on kahel hirveliigil tõepoolest raske vahet teha, eriti veel teadmises, et Saaremaal tähnikhirve olla ei tohiks. Viimati nähti tähnikhirve Eestis 20. jaanuaril Läänemaal.

Teade Saaremaal tabatud tähnikhirvest viib mõttele, et see villane aralt käituv loom võib olla puna- ja tähnikhirve hübriid või siis lihtsalt karvkatte hälbega punahirv.

Edaspidi kogunevad asitõendid toovad ehk selguse.


Nii tähnikhirved kui šaakalid vallutavad Eestimaad. Kes võib olla järgmine tulnukas – pesukaru? Pilt pole tehtud Saaremaal. Foto: Kaarel Roht

Lisa kommentaar

Email again: