RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
05. oktoober, 2015

VEP koolituse III etapp Järvseljal

Vääriselupaikade koolituse viimane, sügisene tsükkel toimus Järvseljal.

Septembris toimus viimane, neljapäevane VEP koolituse etapp Järvselja ümbruse metsades. Töö toimus jällegi kahes grupis. Üks grupp osales septembri teisel nädalal, teine grupp kolmandal nädalal.

Sel korral tutvustati looduses peamiselt seeni, samblaid ja samblikke. Koolitajateks oli Indrek Sell, Tiiu Kupper, Ede Oja, Ahto Täpsi ja Aivar Hallang. Koolituse esimesel päeval pidas loengu metsade ökoloogiast Anneli Palo.

Viimasel koolituse päeval toimus eksam. Õpetatu oli kõikidel osalejatel hästi omandatud ning eksamitöös keegi läbi ei kukkunud. Koolituse läbisid 58 RMK töötajat.

Lisan väikese pildigalerii:


Kerged hoovihmad ei seganud kedagi.


Kuid oli ka päikeselist aega. Taamal paremal on Indrek Sell.


Roostetoriku värsked viljakehad.


See on limane-hariksamblik.


Ede Oja tuvustab oliiv-helksamblikku


Tiiu Kupper rääkis sammaldest.


Metsakorraldajaid huvitab puistu vanus. Kas koolitajate jutt ikka vastab tõele?


Roosa pess.


Simast-silma.


Nimi juurde, et paremini meelde jääks!


Korallnarmiku viljakehad püsivad dekoratiivsetena vaid paar nädalat.


Putukate salakiri.

Täname koolitajaid ja head VEP-i äratundmist koolitatutele!

Lisa kommentaar

Email again: