Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
30. juuli 2014

Sinine õitseja

Nimepidi tuntakse seda kuuma suvetaeva karva õitega taime, mis teepervel sinetab, aga nägupidi on ta tuttav vähestele. Ei ole ta rukkilill.

Sigur (Cichorium), mis pole ainult kuulus oakohvi asendaja on ka hea salatitaim. Kahe-aastase taimena ilmub esimesel aastal maitsev leherosett, mida loomulikult sõidutee veerest suhu pista ei tasu. Teisel aastal ilmub silmailuks lehtede kohale kõrguma õitest sinetav taim. Praegu on siguri õitsemise aeg.

Siguri perekonnas on mitmeid Eestis kultuurtaimena varem kasvatatud siguri sorte ja, ehkki mugavalt end Eesti loodusse sisseseadnud, on see taim taluaedadest plehkupannud võõrliik.

“Kohv” on siguri kuivatud juurepulber, millest oakohvi puudumisel või sellele vastunäidustuste tekkimisel valmistati kas iseseisvalt või koos viljakohviga soe jook, mida kindlasti tasub proovida.

Lisa kommentaar

Email again: