Avatud RMK Metsamaja

Tänavu täitub 10 aastat ajast, mil RMK Tallinna kontor kolis Toompuiestee 24 majja! Tähistame seda maja tuuridega.


RMK Metsamaja on arhitektuurselt üks põnev koht. Maja koosneb kahest osast: vanemast, mis pärineb aastast 1903, ja selle külge 1974. aastal ehitatud uuest osast.

Maja tuuri magnetiteks on kahtlemata muinsuskaitse all olevad Eesti vitraaži grand old lady Dolores Hoffmanni ja arhitekt Aate-Heli Õuna vitraažid ning Eesti suurim Tetrastigma Voniarum taim – nii vägevat eksemplari ei ole Tallinna ega Tartu botaanikaaedades!

Näeme maja kõige ootamatut, tuhandeid aastaid vana disainielementi, mis on peidus arhiiviruumis, saame teada, kelle sarved kaunistavad
4. korrust ning miks nimetatakse ajalooliselt Toompuiestee 24 maja Roheliseks majaks.

Open House Tallinn 2023 raames, 7. ja 8. oktoobril, avame uksed meie töö- ja abiruumidesse, kuhu tavapäevadel uudishimulikud ei satu.
Kasuta seda võimalust ja tule meile külla!

RMK Metsamaja tuuride giidideks on RMK töötajad.

Räägime natukene maja ajaloost, veidi rohkem põnevatest disainielementidest ning lõpmatuseni võime rääkida sellest, kuidas riigimetsal täna läheb.

Juhendatud ekskursioonid toimuvad igal täistunnil ja nende kestvus on
45-60 min. Kahel päeval toimuvad tuurid ka inglise (kl. 11.00) ja vene keeles (16.00). Maja tuuri lõpetame maja hoovis, kus pakume pannkooke ja vastame küsimustele.

Üritus on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine. Osalejate arv on piiratud.
NB! Kui oled majatuurile aegsalt registreerunud, kuid selgub, et ei saa osaleda, siis, palun teata sellest meile võimalikult varakult: kaidi.joesalu@rmk.ee