Noore metsa päev


Kuupäev:
30.09
Asukoht
  • Aegviidu Harjumaal - juhis kohale tulekuks
    Noore metsa päev toimub Aegviidu raudteejaama lähistel, 2 km kaugusel raudteejaamast. Asukoht on viitadega tähistatud alates Aegviidu vallamaja parklast. Vallamaja parklas on teid ootamas kell 10.30-11.30 inimene, kes õige suuna kätte näitab. Vaata täpsemat asukohta kaardilt.
RMK metsakasvatustalituse hoole all on noor mets rajamisest kuni viimase valgustusraieni ehk esimesed 15 aastat. Kokku on metsakasvatajate vastutada 150 000 hektarit, mis on pea veerand kogu riigimetsa majandatavast metsamaast.

Tihti jääb tähelepanuta, kui palju nähakse vaeva metsa kasvatamisega. Paljudes kohtades hooldatakse taimi kaks korda aastas, võsasaetöid teostatakse neli korda suuremal pindalal kui on aastane lageraie pindala. Hoopis olulisem raiete pindalast või istutatud taimede arvust on näitaja, kui palju ja millise kvaliteediga arvestatakse raiesmikke uuenenuks. Noore metsa päeval sai igaüks näha ja ise kaasa lüüa metsa eluringi kõige tähtsamas etapis – noore metsa kasvatamises.

Päeva jooksul tutvustati raielangi pinnase ettevalmistamist istutamiseks, noore metsa erinevaid hooldusvõtteid, taimede kaitsmist erinevate kahjustuste vastu. Tutvustati ka erinevaid kuuseistikuid ning puuliikide seemneid, töövahendeid ja võtteid metsakasvatuse praktikast läbi aegade. Lisaks oli kõikidel osalejatel võimalus osa võtta sügisistutusest ja näha, milliseid tehnilisi abivahendeid metsas kasutatakse.

Fotosid noore metsa päeval toimunust näeb siit!

Registreerumine õnnestus!

Soovin osaleda