Tükike linnukevadet videos ja pildis

Blogi
31.03.2022
Maria Plink

Eriti viimastel päevadel on rannikualadel ja jõesuudmetes paiguti näha väga arvukalt rändel olevaid veelinde.

Liu, laulu- ja kühmnokkluiged

Naerukajakad
Naerukajakad
Sõtkapaar
Sõtkapaar

Video alguses näeme, kuidas paistab praegu välja lindude ränne Pärnumaal Audru poldri looduskaitsealal. Siia on kogunenud juba tuhandeid hanelisi ning järjest parv parve järel tuleb uusi linde juurde. Kõige arvukamalt on poldri niisketele heinamaadele jõudnud suur-laukhanesid, palju on ka valgepõsk-laglesid. Üksikuid rabahanesid oli näha laukhanede ja laglede suurtes segaparvedes. Rändasid ka naerukajakad, tagasi koju olid jõudnud hõbehaigrud.

Haneliste parv
Haneliste parv
Suur-laukhaned, valgepõsklagled ja rabahani
Suur-laukhaned, valgepõsklagled ja rabahani
Naerukajakad rändel
Naerukajakad rändel

Musta sulestikuga ja valge nokaga laugud on videosse võetud Kalasadama rannavees, neid oli hinnanguliselt nelisada lindu. Ligikaudu samapalju jääkosklaid ujus Pärnu jõe suudmes.

Laugud vanas kalasadamas
Laugud vanas kalasadamas

Mererannas õitseb katkujuur…

Katkujuur mere rannas
Katkujuur mere rannas

Silma hakkas kaelamärgisega suur-laukhani…

Kaelamärgis Z RZ
Kaelamärgis Z RZ

Tagasi uudiste valikusse
Loe lisaks
Metsamees

Kasulik teadmine: männikärsaka kahjustusi ei vähenda raiesmiku uuendamise edasilükkamine

Senine metsanduslik koolitarkus ütleb, et männikärsaka kahjustuste riski maandamiseks ei tasu värsketele raiesmikele uusi puid enne kahte-kolme aastat istutada. RMK metsakasvatustalituse analüüs seevastu näitas, et raiesmike üheks vegetatsiooniperioodiks seisma jätmine ei anna eelist – männikärsaka kahjustusi on peaaegu samas suurusjärgus nii esimesel kui ka teisel aastal ja sellega riski ei vähenda.
17.02.2026
Uudis

Maahommik käis uurimas, kust saab mets alguse

Laupäeval, 14. veebruaril ETV eetris olnud Maahommikus korjasid saatejuht Kerli Dello ja taimlajuht Margret Ruuto üheskoos Kullenga männiseemlas käbisid, et anda televaatajaile aimu, milliseid töid tehakse riigimetsa kasvatamise nimel.
17.02.2026