Lahemaa 3. võistupildistamine

3. Lahemaa võistupildistamine on pühendatud Põhjamaades üha populaarsemaks saavale metsalillede ehk metsikute lillede päevale. Selle 1988. aastal Taanis alguse saanud ettevõtmisega on ühinenud ajapikku Rootsi, Norra, Fääri saared, Soome ja Island.
Seega on võistupildistamise teema "Metsalill“ ehk metsik lill. Võistupildistamise avalöögiks võib lugeda 9. juunil Tsitre telkimisalal tähistatavat Põhjala Metsalillede päeva, kus uuritakse juhendajate, Tallinna Botaanikaaiast Olev Abneri ja RMK Oandu looduskeskuse juhendajate abil Tsitre ja Muuksi ümbruse taimestikku.
Täpsema info ürituse kohta leiad, klikkides sellel lingil http://www.rmk.ee/loodusegakoos/uritus#555

Erinevalt eelnevatest võistupildistamistest, mis olid võistkondlikud, selgitatakse seekord välja parim metsalillede pildistaja tema esitatud pildi või piltide alusel.

Pilte saab konkursile esitada siinsamas, meie kodulehel.

Pildifaili pikem külg peab olema vähemalt 2000 pikslit ja faili suurus võib maksimaalselt olla 5 MB.
Konkursile piltide esitamise viimane päev on 1. juuli.
Iga osavõtja võib esitada maksimaalselt 5 fotot.

Piltide töötlemisel tuleks meeles pidada head tava ning nähtu tõepärast ja loomulikku esitust.
Eeldame, et looduse pildistamisel on kinni peetud looduses liikumise headest tavadest ja looduskaitse reeglitest.

Konkursi võitja kuulutame välja 10. juulil siinsamas kodulehel.

Võistluse peaauhinnaks on RMK Pedassaare metsamaja kasutuskord koos üleveoga saarele(maja mahutab 8 inimest) 2013. aastal või 2012. a vabadel aegadel.
(Eelnevalt kasutuse aeg kokku leppida telefonil 676 7532 või e-posti teel puhkus@rmk.ee)

Pedassaare metsamajaga tutvumiseks kliki SIIN. Loe ka matkamees Tõnu Jürgensoni jutukest Pedassaare metsamajast! Selleks kliki SIIN.

Parimatest töödest koostatakse näitus, mis pannakse üles RMK Oandu looduskeskusesse. Pilte võidakse looduskeskuses kasutada ka loodusõppe otstarbel  (autorite äramärkimisega).NB! Sinu poolt üles laetud foto avalikustatakse administraatori poolt 48 h jooksul.

Lähemad üritused üle Eesti