Õige puu valimine

Palun järgi kuuske valides lihtsaid reegleid:
  • Võta puu vaid sealt, kus tal ei ole lootust suureks kasvada: teede ja kraavide servadest, elektriliinide ja vana metsa alt. 
  • Keelatud on jõulukuuskede raiumine metsanoorendikust.
  • Jõulukuuske ei tohi võtta kaitsealalt.
  • Elektriliinide alt kuuske valides jälgi, et valitud puu latv oleks elektriliinist vähemalt 3 meetrit madalam. Elektriliini läheduses liikudes ole tähelepanelik, et torm poleks liinijuhtmeid maha murdnud. Kui märkad viltust puud, mis on liinile vajunud, ära kindlasti lähemale mine ja anna ohtlikust olukorrast teada 112 või 1343. Hoiatus! Tugeva tuulega ja tormi järel ära mine elektriliinide lähedusse.
RMK metsade kaarti näed siit, riigimets on looduses tähistatud siltidega.Puu eest hoolitsemine

Kui oled puu metsast koju toonud, aga ei plaani seda veel kohe ehtida, hoia kuuske jahedas kohas, näiteks rõdul või garaažis. Nii ei jõua soojus teda kahjustada ja puu püsib kauem värske.

Ära unusta, et kuusk vajab värskuse säilitamiseks vett. Kuusetüve lõikepind peab olema kogu aja vees, sest kuivale jäädes moodustub kuuse alla kuivanud mahlast kork ning puu ei võta enam vett sisse ka siis, kui nõu uuesti veega täita. Kui niisugune õnnetus on juhtunud, tuleb kuusepuu jalast välja võtta ja lõigata tüvi paari sentimeetri jagu lühemaks. Tasub ka arvestada, et esimesel ööpäeval vajab jõulukuusk vähemalt kaks liitrit vett, edaspidi kulub umbes liitrijagu vett päevas.

Ideid kuusepuu ehtimiseks leiad siit. Kaunimad ehted on ikka isetehtud ehted!

Pakkugu jõulupuu kuitahes suurt rõõmu, ühel päeval tuleb pudenevate okastega ja suurema osa oma ilust kaotanud kuusk toast välja viia. On kurb näha pere jõulurõõmu prügikasti kõrval abitult vedelemas, selle asemel võiks pühadetooja korraliku lõkkega väärikalt ära saata. Selle pealtnäha lihtsa teoga näitame, et suhtume loodusesse austusega ega raiska seda huupi. Lisaks võiks järgmiseks aastaks seada endale eesmärgiks istutada metsa paar noort kuusekest, kellest võiksid tulevikus saada tõeliselt suured puud.