„Mets on rohkem kui mõistame mõõta“ laulu saamislugu

Soov oma laulu järele tekkis õieti ühest tekstireast. 2009. aastal kirjutas Vladislav Koržets RMK loodushoiu osakonna palvel sõnumi metsa tähendusest inimese jaoks, milleks sai: Mets on rohkem kui mõistame mõõta. Et lause nõnda hea sai, tekkis soov täispika luuletuse järele.

Nii ta sündiski:

Mets on rohkem kui mõistame mõõta.

Laas on laiem kui tahame tahta.

Laugas on sügavam, võsa on visam,

kivi on kõvem, padrik on pimedam.

Targad ju küll, aga selgust meil pole

sellest, mis tulemas, olemas, oli,

ja meie jalge all kivides põleb

viieteist miljardi aastane tuli.

Mets on rohkem kui mõistame mõõta,

mõistame mõõta, tahame tahta.

Ronime mäkke või läheme luhta –

mets on rohkem kui mõistame mõõta.

Kuna 2010. aasta kampaania teema oli just käima lükatud jäi üle astuda järgmine samm ja nii palusidki loodushoiu inimesed appi Riho Sibula, kes sõnad viisistas. Salvestusel kaasati Riho Sibulaga pikaajalist koostööd teinud kitarrist Robert Jürjendal ning trompetist Aleksei Saks, kes koos on moodustanud kollektiivi UMA. Löökpillidel aitas kaasa Arvo Urb. Aleksei Saks mängib selles loos harduldasel meistripillil corno da caccial, mis on jahisarve järeltulija.

RMK soovib kõigile head kuulamist ja palub teid ühtlasi osa saama selle aasta jooksul toimuvast viiest kontserdist, mida viime läbi rahvusparkides üle Eesti. Kõigil kontsertidel on võimalik kuulata avaloona sedasama lugu ning teisi inspireerivaid ja mõtestatud lugusid Riho Sibula, Jaak Tuksami ja UMA (Robert Jürjendal ja Aleksei Saks) kui ka külalisesinejate: Ro:Toro, Untsakad, Erko Niit, Laura Junson, Kristjan Mazurtchak, Bonzo, Tõnis Mägi esituses.

Lähemad üritused üle Eesti