UMA

UMA koosneb kahest muusikust – Aleksei Saksast ja Robert Jürjendalist – kes panid duole aluse 2007. aasta alguses. Muusikute kava koosneb enda kirjutatud paladest, mida iseloomustab klassikaline vormistus, nordic ambient atmosfäär ning free- ja ja zzimprovisatsioonid. Aleksei Saks esineb trompetil ja väga harva kasutataval corno da caccia'l ning Robert Jürjendal kitarril, kasutades live-elektroonikat.


UMA on esinenud mitmetel festivalidel: Tallinna Kultuuripäevadel Peterburis, Tallinn Music Week’il, Matsalu Loodusfilmide Festivalil, Viljandi Kitarrifestivalil, ECMi muusika festivalil „Täiuslik vaikus“, London Jazz Festivalil, Jazzkaarel, Ateena Jazz Festivalil. 2011. aastal pakkus UMA muusikalist kosutust Rootsi kungapaarile ja kutsutud külalistele Eesti presidendi Toomas Hendrik Ilvese riigivisiidi ajal Rootsi. Stockholmis esines koos UMA-ga Lisa Nordström (vokaal, flööt, live-elektroonika).

2008. aasta lõpus ilmus UMA esimene plaat „Civitas Soli“ (Elwood), mida viimistles produtsent Markus Reuter ja ambient muusika guru Robert Rich. Silmapaistva tunnustusena valiti albumi lugu „Eight Months“ London Jazz Festivali poolt väljaantavale CD-kogumikule European Jazz Compilation 2010, millega tutvustatakse Euroopa Jazzi parimaid näiteid.

Teine album „Hymn To Undiscovered Land“ ilmus 2010. aasta kevadel. Plaadi produtseeris Andi Pupato – löökpillimängija Šveitsi zen-funk kultusansamblist Nik Bärtsch`s Ronin. Külalisena esineb plaadil ansambli No-Man laulja Tim Bowness Inglismaalt.

„Avara vaimuruumiga atmosfääri loomises ja helidega maalimises pole UMA-le Eestis võrdset.“
Joosep Sang, Postimees

Kõigil UMA maikuu kontsertidel loeb Janek Mäggi metsateemalist luulet Guido Kangur – Eesti Draamateatri kauaaene näitleja. Lisaks lugematutele rollidele oma koduteatris, on ta teinud kaasa ka teistes Eesti teatrites, paljudes tele- ja raadioteatri meelelahutus- ja lastelavastustes, filmides, muusikalavastustes, suveprojektides ja teleseriaalides.  Talle on omistatud Ants Lauteri nimeline auhind (1990), Suur Ants: Eesti Draamateatri kolleegipreemia parimale meespeaosatäitjale (2000), Eesti Teatrikriitikute Ühenduse Hea Teatri Auhind (2002) ja Väike Ants: Eesti Draamateatri kolleegipreemia parimale meeskõrvalosatäitjale (2008).

„On mitut sorti draamanäitlejaid, on mitut sorti näitlejapopulaarsust, aga ülimuslik on neist ikka populaarsus, mille toob kaasa lavaline, intellektuaalne haare. Ja Guido Kangur on tänapäeva Eesti teatris ilma kahtlusteta üks laiema haardega, avatuma vaimuga näitlejaid. Üks täpsemaid ja loovamaid.“
Andres Keil, Eesti Päevaleht

Janek Mäggi on kommunikatsioonibüroo Powerhouse asutaja ja konsultant. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduse erialal, töötanud Äripäevas, SEB Panga asepresidendina.  Janek on Tallinna Lastehaigla Toetusfondi nõukogu esimees, 1999. aastast Eesti Kabeliidu president ning 2007. aastast Euroopa Kabeföderatsiooni president. Janek on avaldanud luulekogud „Ood rõõmule” (2000) ja "Hinge pealt ära" (2009).

Lähemad üritused üle Eesti