RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
24. jaanuar, 2023

Rebane õrritab šaakalit

Talvekaamera ees salvestatud videost saame aimdust, kuidas Kaukaasia päritolu siia vabatahtlikult elama asunud šaakal ja kodumaine rebane omavahel suhestuvad.

Rebasest paari-kolme kilogrammi jagu kogukama saakali jaoks ei ole rebane saakloom ning nad peavad taluma teineteist kui toidukonkurendid.

Ühel ööl õrritas rebane üllatava järjekindlusega üle tunni aja viga saanud käpaga šaakalit ja lähenes endast tugevamale loomale ohtlikult lähedale. Järgneval ööl julgust kogunud rebane õrritas samal viisil juba tervete käppadega šaakalit. Küllap rebane tajub, et ta on kaugelt maalt saabunud kiskjast kiirem ning väledam jooksja. Igal juhul, siin Häädemeeste kandi kahe kiskja ühises kodupiirkonnas nad omavahel hakkama saavad ning meelsamini valivad korjuselt toitu rebida ikka erinevatel kellaaegadel.

Teisiti on läinud võõrliigil kährikkoeral, keda oli enne tulnukate tulekut siinsel rannikualal hulgaliselt. Aeglasemad ja kohmakamad kährikud on neist tugevamale šaakalile alla jäänud ja talle saagiks langenud. Kohalik rikkalik linnuriik pole sellest aga arvatavasti võitnud, sest üks linnumurdja ja munasööja on asendunud teisega.


Lisa kommentaar

Email again: