Video: Rebane õrritab šaakalit

Blogi
24.01.2023
Tiit Hunt zooloog ja loodusfotograaf
zooloog ja loodusfotograaf

Talvekaamera ees salvestatud videost saame aimdust, kuidas Kaukaasia päritolu siia vabatahtlikult elama asunud šaakal ja kodumaine rebane omavahel suhestuvad.

Rebasest paari-kolme kilogrammi jagu kogukama šaakali jaoks ei ole rebane saakloom ning nad peavad taluma teineteist kui toidukonkurendid.

Ühel ööl õrritas rebane üllatava järjekindlusega üle tunni aja viga saanud käpaga šaakalit ja lähenes endast tugevamale loomale ohtlikult lähedale. Järgneval ööl julgust kogunud rebane õrritas samal viisil juba tervete käppadega šaakalit. Küllap rebane tajub, et ta on kaugelt maalt saabunud kiskjast kiirem ning väledam jooksja. Igal juhul, siin Häädemeeste kandi kahe kiskja ühises kodupiirkonnas nad omavahel hakkama saavad ning meelsamini valivad korjuselt toitu rebida ikka erinevatel kellaaegadel.

Teisiti on läinud võõrliigil kährikkoeral, keda oli enne tulnukate tulekut siinsel rannikualal hulgaliselt. Aeglasemad ja kohmakamad kährikud on neist tugevamale šaakalile alla jäänud ja talle saagiks langenud. Kohalik rikkalik linnuriik pole sellest aga arvatavasti võitnud, sest üks linnumurdja ja munasööja on asendunud teisega.

Tagasi uudiste valikusse
Loe lisaks
Blogi

Jalase MKA soode veerežiimi taastamine

2024. aasta detsembris lõppesid Rapla maakonnas Jalase maastikukaitseala (MKA) soodes veerežiimi taastamistööd. Taastamistööde eesmärgiks oli läbi kuivenduskraavide sulgemise luua eeldused rabade, siirde- ja madalsoode ning soostuvate- ja soometsade iseloomuliku taimestiku säilimiseks ja taastumiseks.
03.02.2025
Blogi

Kuula: miks RMK märgalade taastamisega tegeleb?

Viimased ligi 30 aastat tähistatakse 2. veebruaril rahvusvahelist märgalade päeva, mille eesmärk on tõsta teadlikkust märgalade tähtsusest ja vajadusest neid kaitsta. RMK rollist käis Kuku raadios rääkimas juhatuse liige Kristjan Tõnisson.
31.01.2025