Homme algab RMK looduskaitsekonverents Saaremaal

Uudis
29.10.2025

Homme, 30. oktoobril, stardib Saaremaal Riigimetsa Majandamise Keskuse korraldatav kahepäevane looduskaitsekonverents, mille tänavuseks fookusteemaks on elupaikade kaitse ja taastamine. Konverents toob kokku teadlased, ametnikud, kogukondade esindajad ja looduskaitsepraktikud üle Eesti, et jagada teadmisi ja kogemusi ning arutleda elupaikade tuleviku üle.

Tegu on juba kolmanda RMK looduskaitsekonverentsiga – varasemad toimusid Pärnus (2019) ja Narvas (2022). Seekordne konverents liigub Saaremaale, kus kahe päeva jooksul toimub tihe programm ettekannetest, aruteludest ja töötubadest.

Erinevalt eelmistest aastatest konverentsi otseülekannet ei tehta – korraldajad soovivad soodustada vahetut suhtlust ja arutelusid kohapeal.

Programmis on lühikesed, kuni 20-minutilised ettekanded kahes paralleelses sessioonis, töötoad ja posterettekanded. Peaesinejate seas on mitmeid tunnustatud eksperte, teiste seas: Asko Lõhmus (Tartu Ülikool), Teele Paluots (RMK), Mari Palolill (Eestimaa Looduse Fond), Mart Kiis (Kliimaministeerium) ja Jaarek Jõepera (loodusfotograaf ja giid).

Lisainfo ja programm: RMK looduskaitsekonverents 2025

RMK looduskaitse konverents.
Tagasi uudiste valikusse
Loe lisaks
Uudis

RMK vastused meediale seoses organisatsiooni tunnustusüritusega

Riigimetsa Majandamise Keskus avaldab vastused veebiväljaande Elu24 saadetud küsimustele seoses 5. märtsil toimunud RMK tänu- ja tunnustusüritusega.
06.03.2026
Uudis

RMK kutsub: tule loodusesse, riigimets ootab 

Raamatust võib küll teada saada, et männil on pikemad okkad kui kuusel, aga oma silmaga saab selles üksnes looduses veenduda. Lisaks kinnistuvad teoreetilised teadmised kindlamini, kui on võimalik päriselt järele vaadata, katsuda, nuusutada ja vahel maitstagi.  
05.03.2026