RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
15. november, 2016

Hirvekaamera alustab

Mägrakaamerast sai taaskord hirvekaamera. Möödunud aastast teame, et hirved hakkavad söödaplatsi vastu suuremat huvi tundma alles novembrikuus püsivamate külmade saabudes.

Kümneharuliste sarvedega silo nosiv hirv oli söödaplatsil äsja alanud hirvehooaja esimene “pääsuke”. Küllap leiavad talve jooksul siia tee vägevad ja vähem vägevad sarvekandjad pullid, lehmad ja noored hirvehakatised ning juhuslikud uudistajad-metsaelanikud.

Varematel hooaegadel oleme näinud söödaplatsil tegutsemas isegi üle veerandsaja hirve korraga. Neid oli seal kindlasti rohkem aga kõik lihtsalt ei mahtunud kaamera ette platsile. Rebased, kährikud ja harvem metsnugised tulevad kindlasti nüüdki kontrollima, kas ehk neile leidub siin midagi suupärast. Metssead on olnud eelnenud aastatel hirveplatsi alalised ja arvukad kunded, kuid nüüd ka Saaremaad tabanud seakatku jäljed pole kahjuks siit emam kaugel.

Näis, mida põnevat või lausa ennekuulmatut-nägematut laseb paista seekord kaamera hirveplatsilt.


Videostriimi hirveplatsilt edastab mobiilimastide kaudu Teetormaja, vaatajatele muudab nähtavaks EENet. Kaamerajaama hooldas ja vahetas vajalikud jupid-juhtmed ning tõmbas käima HATCAM.


Lisa kommentaar

Email again: