RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
24. mai, 2019

Koprakaamera Uras

Kobraste jälgimiseks oleme paigaldanud lisaks Penijõe ääres olevale kaamerale veel teisegi koprakaamera, mis asub Kilingi-Nõmme jahialal ojaga ühenduses oleva tiigi kaldal. Kahes täiesti erinevates oludes asuvate kobraste kodupaikade jälgimine annab kindlasti mitmekülgsema pildi aasta looma tegemistest ja käitumisest.


Tiigi suudme lähedal veidi allavoolu paikneb kitsal ojal kopratamm. Kaamera paigaldamise ajal polnud loomad veel möödunudaastaseid tammiriismeid kohendama hakanud ja vesi tiigis oli üsna madal, kuhilpesa poolsel kaldal oli kuivale jäänud suur kopraurg. Tänaseks on vesi paisutatud nii kõrgeks, et urusuue on jäänud täiesti vee alla ja nii see peabki olema.

Tammi kõrval jäi silma kobraste ja tuule “koostööprojekt” sellest, kuidas koprad on väikse vaevaga langetanud kase.

Tiigis oleme näinud tegutsemas korraga kahte vanalooma, küllap ongi koprapaar.


Põder ja metskits on on jalutanud vastaskaldal ja vees pardipere… ehk tulevad koprapojad ka pildile või muud põnevat.

Lisa kommentaar

Email again: