RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
26. august, 2014

Kui satute Loodi kanti...

...siis võiks end tuulutada Loodi lehisepuistu matkarajal.

Viljandimaal Loodi Püstmäel kasvab Eesti vanim ja suurim euroopa lehisepuistu. Lehisesalu rajati siia 1820. aastal poole hektari suurusele maalapile ning tänaseks on see veidi alla kahesaja aastane mets meie kõrgeim puistu. Kõrgeima lehise kõrgus ulatub 43,5 meetrini ja ümbermõõt on 1,3 meetri kõrguselt 92 sentimeetrit. Euroopa lehise eluiga ulatub 500 aastani.

Loodi lehised kuuluvad Eesti kõrgeimate puude hulka. Vaid Tartumaal Järvseljal kasvav kuusk on meetri võrra pikem. Kõrgeim mänd (44 m) kasvab samuti Järvseljal.

Lisaks lehisepuistule on siin lähedal vaatamist väärt kindlasti veel Loodi mõisapark, Tõllamäe tamm ja tammik.

Tõllamäe tammik on üks osa Loodi mõisniku poolt kujundatud mõisaümbrusest. Tammik on jäänuk kunagisest orunõlval kasvanud hiietammikust. Tõllamäe tamm on nende seast, seest õõnes puu ümbermõõt on 5,53 meetrit ja kõrgus 20 meetrit.

Nende lehiste seemned külvas siia Loodi mõisnik Heinrich August Von Bock 1820. aastal.
Puukoristaja:


Kommentaarid

13 .jaanuar, 2016
Olav Renno
Loodi Püstmäe jämedaim lehis on 1,3 m kõrguselt 92-cm LÄBIMÕÕDUGA (mitte ümbermõõduga)

Lisa kommentaar

Email again: