RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
22. juuli, 2014

Põrsad külas

Mägrakaamera ees näitasid end vöödilised metsseapõrsad ja emis. End vaid paaril korral päevas näitavatele mäkradele oli see värskendav vaheldus.

Umbes kolme nädala vanused põrsad püüdsid uru eest leida midagi hamba alla, kokku oli neid kaamerapildis korraga viis.  

Metssigadel on pikk sigimisperiood ja poegimiste kõghetk jääb küll harilikult märtsikuusse kuid vahel teist korda ka juulisse. Põrsad sünnivad emise poolt ehitatud poegimispesas ja jäävad sinna umbes nädalaks, seejärel on pojad juba võimelised emaga toiduotsingule kaasa minema.

Külalised 19. juuli hommikul veidi peale kl. 7

Lisa kommentaar

Email again: