RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
23. märts, 2017

Prügistamine on endiselt suureks probleemiks!

Kogu selle suure looduse hoidmise ja armastamise meepoti juures unustatakse tihti ära üks üsna suur, kole ja vastik tõrvatilk - prügi! Jah, ikka veel viivad inimesed oma elutegevusest üle jäävat prügi ja jäätmeid metsa, sest endiselt arvatakse, et asi haihtub õhku, kui see enam silme all pole. Aga oh üllatust - see on seal ka kümne (võib-olla lausa viiekümne) aasta pärast, kui teie omad lapsed või lapselapsed seal samas marju ja seeni korjavad või jalutavad!

Ma olen selle postituse tegemist kogu aeg edasi lükanud, sest ma lihtsalt ei taha oma päeva ära rikkuda. Aga no enam ei suuda vaiki olla! Ma olen nimelt üks neist inimestest, kelle aju ei suuda leida ühtegi adekvaatset põhjust, miks inimesed viivad oma prügi loodusesse. Seega on mul kõigile üks üleskutse - Teeme Ära surmani: vii oma prügi jäätmejääma või kogumispunkti või konteinerisse! Prügi koht ei ole looduses!

Siinkohal tahaks tänada kõiki, kes on andnud oma panuse, et loodus saaks jälle pisut puhtamaks!

Ma siiralt loodan, et karmavõlg tuleb prügistajatel kõrge koefitsendiga tasuda! Mõned tülgastavad vaatepildid, mida olen välitöödel näinud:
Lisa kommentaar

Email again: