RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
15. märts, 2016

Suuskadel Kuresoos

Looduskaitseosakonna esindus käis 10. märtsil Soomaal Kuresoos tutvumas loodusliku veerežiimi taastamiseks tehtud jõupingutustega. Milliseid tulemusi on andnud kraavide sulgemine? Kas paisud täidavad soovitud eesmärki? Kas on konstruktsioonilisi vajakajäämisi? Kas oleks võinud midagi teistmoodi teha? Kas veetase taastamisaladel on tõusnud? Kuidas reageerivad puistud?

Ühendasime vajaliku, meeldiva ja kasuliku. Kindlasti oli vaatlustest vajalikku ja praktilist kasu. Samas panime proovile oma füüsilise vastupidavuse ja veetsime üsna sportliku päeva värskes õhus, suuskadel. Tingimused suusatamiseks polnud just kõige paremad, kuid siiski võimalikud. Pehme ilma tõttu ei olnud lumel koorikut ja suusad vajusid kergelt läbi. Oli ka üksikuid vesiseid lõike
.
Alustasime hommikul kell 10 Oksalt, liikudes mööda Kuresoo idaserva põhja suunas. Vaatlesime Kuresoo kagu- ja kirdeserva taastamisalasid. Kirdeobjektilt pöördusime edelasse, Liinoja objektile. Seal tegime teise pausi kehakinnitamiseks ning siis suusatasime üle raba Karuskosele, jõudes lõpp-punkti kell 20. Viimased kilomeetrid jäid õhtuhämarusse ja lõpp lausa pimedusse. Teekonna pikkuseks kujunes veidi üle 30 km. Õhtul kütsime metsavahimajas sauna ja see andis mõnusa lõõgastuse pingutava päeva lõppu.


Pildid kõnelevad nüüd oma loo!


Kaart suuskadel läbitud teekonnaga.


Varustuse kohendamine enne rajale minekut. Kaupo Kohv ja Kristjan Tõnisson.


Priit Voolaid uurib, kas siit saab üle kraavi minna.


Pais peab, sellega on korras. Vesi ei pääse rabast hoogsalt välja.


Oleme jõudnud järgmise paisuni. Töökorras.


Takistus vetevoolule peab vastu.


Veejoomise paus.


Kaupo Kohv hindab paisu seisundit ja mõju.


Siin on näha veetasapindade erinevust. Lähitulevikus peaks olema näha mõju puistule.


Vahepeal rähklesime metsas, erilist suusalibisemist ei olnud.


Kas oleme ikka õigel teel?


Lõunasöök metsas raba serval.


Süüa tuli püstijalu.


Õiget rada otsimas.


Vahepeal peab jälle kurssi täpsustama. Tulime silmapiirilt.


Poolel teel oli veevaru lõppenud. Aga raba andis vett.


Maitsestatud vesi.


Liinoja objektil, vesine värk.


Kõik saavad üle järjekordse voolunire.


Algab sõit Liinojalt Karuskosele.


Huntide jälgi oli näha üsna palju. Kogu raba on korralikult kontrolli all.


Siin me ööbisime. Saun aitas väsimust leevendada. Tore päev oli!

Kommentaarid

05 .august, 2019
1
1
05 .august, 2019
1
1
05 .august, 2019
1
1
05 .august, 2019
1
1

Lisa kommentaar

Email again: