RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
31. märts, 2022

Tükike linnukevadet videos ja pildis

Eriti viimastel päevadel on rannikualadel ja jõesuudmetes paiguti näha väga arvukalt rändel olevaid veelinde.

Liu, laulu- ja kühmnokkluiged
Naerukajakad
Sõtkapaar

Video alguses näeme, kuidas paistab praegu välja lindude ränne Pärnumaal Audru poldri looduskaitsealal. Siia on kogunenud juba tuhandeid hanelisi ning järjest parv parve järel tuleb uusi linde juurde. Kõige arvukamalt on poldri niisketele heinamaadele jõudnud suur-laukhanesid, palju on ka valgepõsk-laglesid. Üksikuid rabahanesid oli näha laukhanede ja laglede suurtes segaparvedes. Rändasid ka naerukajakad, tagasi koju olid jõudnud hõbehaigrud.

Haneliste parv
Suur-laukhaned, valgepõsklagled ja rabahani
Naerukajakad rändel

Musta sulestikuga ja valge nokaga laugud on videosse võetud Kalasadama rannavees, neid oli hinnanguliselt nelisada lindu. Ligikaudu samapalju jääkosklaid ujus Pärnu jõe suudmes.


Laugud vanas kalasadamas

Mererannas õitseb katkujuur…

Katkujuur mere rannas

Silma hakkas kaelamärgisega suur-laukhani…

Kaelamärgis Z RZ

Lisa kommentaar

Email again: