RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
24. mai, 2018

Veidi vereta jahist

Möödunud nädalavahetusel, 18.-20.mail, müttas taaskord kirev kamp loodusfotograafe mööda Eestimaa maastikke. Seekordne staap oli Kilingi-Nõmme lähistel Lodjal RMK Lodja jahimajas, kust mööda väga ulatuslikke jahimaid laiali pudeneti.

Mindi kes kuhu - seda kanti iseloomustab võibolla kõige paremini just maastike mitmekülgsus – Lodjalt Häädemeeste ja Kabli poole lähtudes leiab ulatuslikke rannaniite, Piklast poldri, seal samas Lodja kandis laiuvad soolaamad, Pärnu linnalehmadest ja Jaamaküla päevinäinud raudteeasulast rääkimata.

Ilm tõi parasjagu jahi ajaks ka terake leevendust ja vaheldust kleepuvkuumadele kuivadele päevadele, mis meid hiljuti üle Eesti üllatanud on. Nii algaski jaht väikse jahedama vihmasabinaga, millele järgnes laupäeval natuke tuulisem päikesepaiste, kõik selleks, et pühapäeval taas rannailma nautida saaks. Loomad, teadagi, viimasest suurt ei hooli, ja nii oligi neid võibolla mõnevõrra vähem näha kui ulukitest kubiseva mosaiikse maastiku puhul arvanud oleks, aga küllap nad lasid kõik lihtsalt kuskil vilus silma looja. Jahiloom ilves end ei näidanud, hunti nähti.

Aga ega seda, keda tegelikult pildile püüti, ei tea kunagi enne, kui suve lõpus pildid kokku kogutakse ja žüriile hindamiseks esitatakse ning näituseks vormitakse.

Väike assortii seekordsest jahisaagist:

Tedrekukk


Laululuiged


Pesakast


Sokk


Sokk karva vahetamas


Hallhaigur


Halljänes


Sookured


Metstilder


Kärsakas

Lisa kommentaar

Email again: