RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
25. august, 2020

Video – Kähriku tuustivise

Laialt on teada, et saarmad on ühed väga mängulised ja lõbusad loomad, kelle tegevus ei seisne kaugeltki ainult ratsionaalses minimeeritud energiakuluga toidu otsimises. 

Aja jooksul tekkinud kuvand kährikkoera iseloomust on aga olnud pigem saarmale risti vastupidine. Kaugelt toodud ja samas ise tulnud nüridavõitu võõra põhiline tegevus seisnevat ilma liigsete liigutusteta kõhu täiteks söödavate palakeste otsimises.


Videost paistab siiski, et ka kährik suudab argielust rõõmu tunda ja teha seda pisutki eredamaks, kinnistunud käibetõde loomakesest on muidugi utreeritud.
Video lõpuosas näeme, kuidas loom sooritab kaks elekantset tuustiviset – tundus küll, juskui mäng.

Lisa kommentaar

Email again: