RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
21. mai, 2023

Video: Tagasivaade lahekaamerale

Liivi lahe rannas Häädemeestes paiknenud lahekaamera kevadine hooaeg sai selleks korraks läbi – suurem linnumöll on möödas.

Lahel peatunud-ööbinud rändavad haneparved, laululuiged ja sookureseltsingud on enamasti juba jõudnud oma koju põhjamaistele pesitsusaladele ning kohalikud veelinnud toimetavad varjatumalt pesadel mune haududes või kantsitavad hiljuti koorunud tibusid.

Lahekaamera hooaja kiire lõpu tõi siia rannaniidule planeeritud veiste saabumine. Tõhusad loomad hoiavad rannaalad kõrgest rohust ning vohavast pilliroost puhtad ja loovad nii soodsama võimaluse ja elukeskkonna rannaalal põliselt elanud linnuliikidele.


Lahekaamerast tuli nii mõnelegi usinale jälgijale uus teadmine, et koprad võivad tegutseda ka merevees ja randadel, ei olegi pelgalt ojade-jõgede-järvede-tiikide loom. Näh, kobras mereloom ka natuke ja saarmas kah veel lisaks. Saime näha, kuidas kobras ja saarmas kenasti ühte väikesesse lahesoppi ära mahtusid ja teineteisega sõbralikult hakkama said. Nad ujusid ikka pimedal ajal ringiratast vees ja käisid kaldal, uudishimulikule ja mängulisele saarmale paistsid kopra tegemised küll korda minevat ning ega kobraski jäänud päris külmaks saarma tegemiste osas. Palju me siis õigupoolest üldse teame, kuidas need kaks poolveelise eluviisiga looma omavahel suhestuvad ning kas nad jagavad liigiüleselt ka üksteisele ellujäämise nimel kasulikku teavet. Koos nad igatahes tihti sama veesilma jagavad.

Kord prääksus part oma “lugu” otse kaamera mikrofoni ees ja šaakalid korraldasid korraliku kontserdi öisel mererannal laevatulede saatel. Varesed ja teised linnud istusid sageli kaamera posti otsas. Mida suurem lind postilt lendu tõusis, seda kauem ja suurema amplituudiga pilt võbelema hakkas. Nii siis läks lahekaameraga, kus paljud ööd algasid hunnitute päikeseloojangutega.

Kommentaarid

21 .mai, 2023
Annika
I wish we could still watch the lake camera!
21 .mai, 2023
Annika
I wish we could still watch the lake camera!
06 .september, 2023
Kaimar
Tere!
Koos erivajadusega lapsega tore,huvitav vaadata.
27 .november, 2023
Elena
The lake camera was a lovely livecam! Animals and landscape were amazing. Can you please put it back?

Lisa kommentaar

Email again: