Küünlapäev Karulas 11.02

Küünlakuu ootuses korraldasid RMK, Keskkonnaamet ja MTÜ Maavillane 31. jaanuaril Karula rahvuspargi külastuskeskuses kogupere ürituse „Küünlapäev Karulas“.
Vaatamata tuisusele hommikupoolikule ja täistuisanud teedele kogunes rahvast väikese hilinemisega kokku kenake hulk. Peale kosutava küünlapuna joomist alustasime üheskoos matka, kes suuskadel, kes jala – väiksemad lapsed kelkudega järel libisemas. Teekonnal sai otsitud loodusemärke, mille järgi vanarahvas küünlapäeval kevade tulekut, suvist ilma ja tulevast saaki ennustas. Räägitud sai ka rahvuspargist üldiselt ning muidu ilmaelust. Matkalt saabujaid ootas ees aurav pudrupott ja tore oli peale väsitavat loodusretke hetkeks hinge tõmmata, maitsvat tanguputru mekkida ja vaarikavarre teed juua. Jalad puhanud ja kõhud täis asusime üheskoos küünlaid valmistama. Kel soovi, sai proovida nii kartuliküünla kui ka traditsioonilise tahiküünla valmistamist. Valmisvarutud lambarasv tuli selleks vaid üles sulatada ja küünlategu võis alata. Küünaldevalmistamise kõrvale sai räägitud ka sellest, millega vanal ajal küünlapäeval veel tegeleti.
Enne kojuminekut viisime läbi küünlapäevateemalise viktoriini, et räägitu koduteele kõlama jääks. Ja ega auhinnadki ei jäänud vastajatel saamata.
Lahkudes olid tänulikud nii osalejad kui ka korraldajad, et taas üks tore päev üheskoos veedetud sai.

Vaata ürituse pilte siit.