Metsasõbra üritused 14.09


Seenenäitus Sagadis

RMK Sagadi metsakeskuses on 19.-20. septembrini kella 10-18 avatud seenenäitus.

Veel seeneüritusi

Seeneretk seenevanaga RMK Kabli looduskeskuses neljapäeval, 17. septembril. Üritusele on oodatud kõik seenehuvilised ja looduse sõbrad. Minnakse koos "seenevanaga" metsa ja õpitakse tundma erinevaid seeneliike. Looduskeskuse juurde tekitatakse korjatud seentest eriilmeline seenenäitus. Seejärel maitstakse seentest tehtud seenetoite ja saadakse teada, mida kõike annab teha seentest ja seentega. Aega peaks varuma 4 tundi. Ürituse parema läbiviimise eesmärgil palume enda tulekust teada anda telefonil 5302 0833 või e-posti teel kabli.looduskeskus@rmk.ee.

Laupäeval, 19. septembril on seenepäev RMK Nõva looduskeskuses
Lisainfo Kalle Kõllamaa, telefon 5302 1650.

25.-26. septembrini on seenepäevad RMK Ilumetsa looduskeskuses
Räpina-Värska puhkealal Nohipalos. Lisainfo telefonil 511 9233.

Rabapäev Pärnumaa puhkealal

Üritus toimub teisipäeval, 22. septembril. Räägime rabade tähtsusest, olemusest, rabast kui elukeskkonnast. Vaatame sügisest värvidemängu rabas. Algusaeg kell 15. Üritus viiakse läbi kogenud loodusgiidi juhtimisel Tolkuse rabas. Rabaretk kestab umbes 3 tundi. Retke jooksul nähakse ja kuuldakse nii mõndagi põnevat. Retke lõpus väike piknik, rabajutud lõkketule ümber.

Huvilistel palume koguneda Tallinn-Pärnu-Ikla maantee 162. kilomeetril (Rannametsas) asuvas parklas kella 14.30-ks. Vajalik eelregistreerimine telefonil 5302 0833 või e-postil kabli.looduskeskus@rmk.ee. Tule ise ja võta sõber kaasa!

Kabli linnupäevad 18. ja 25. septembril

RMK Pärnumaa puhkeala ja Kabli looduskeskus kutsuvad üha enam populaarsust kogunud üritusele, kus linnuhuvilised saavad juba seitsmendat korda osa linnupäevadest. Lindude ränne, linnud ja Kabli linnujaam. Ornitoloogi tööd-tegemised. Huvilistel palume eelnevalt registreeruda, sest tublimaid osavõtjaid ootab auhind! Linnupäevade algusaeg on kell 10. Osavõtjate arv on piiratud. Kes ees, see mees!

Palume registreeruda telefonil 5302 0833, e-postiga kabli.looduskeskus@rmk.ee või karin.grents@rmk.ee.

Kopraraja aastapäevamatk „10 aastat kobrastega“

Toimub laupäeval, 26. septembril RMK Põhja-Eesti puhkealal. Lisainfo telefonil 509 9397.


Sügisene „Metsaga mestis“ perepäev

Toimub pühapäeval, 27. septembril kell 11-17 RMK Kabli looduskeskuses Pärnumaal. Vt lisa http://yritused.rmk.ee.