Päeva teema: "Metsaga mestis" perepäev Kabli looduskeskuses 14.09

Pühapäeval, 27. septembril saab Pärnumaal, Kabli loodusekeskuses matkata, parvetada, vaadata lindude rõngastamist ja meisterdada.

Päev algab kell 11 ja kestab kella 17ni. Proovida saab põnevat parvepoisi ametit, teha vanu metsameeste töid ja osaleda ajalootunnis.

Koos juhendajaga on võimalik valida 1,5-2 km pikkune jalgsimatk Rannametsa aladele, Laiksaarde või Kabli linnujaama. Jalgrattasõbrad viime 35 km matkale Ainažini ja tagasi. Kellel endal jalgratast ei ole, saab selle laenutada kohapealt!

Kabli looduskeskuse õuel saab proovida kahemehe saega saagida, käsipuuriga puurida ja laastule maalida. Samas on avatud seenenäitus ning õpetusi jagab seenevana.

Loomulikult saavad kõik huvilised tutvuda Kabli looduskeskuse ekspositsiooniga, RMK looduses liikumise võimalustega kogu Eestis ning liituda „Metsaga mestis“ sõpruskonnaga.

Lisaks:

  • orienteerumise algõpe kogu perele
  • matkamine spetsiaalsel tõukerattal
  • avatud on lasteala koos kiikumise, ronimise, liulaskmise, meisterdamise ja loodusmängude võimalustega.
  • õpitakse metsatarkusi külaskäigul Öökulli juurde (ca 0,5 km).

Kehakinnitust ja omavalmistatud käsitööd pakuvad Häädemeeste Martad.

Osavõtutasu perele/sõpruskonnale (kuni 5 inimest) on koos bussisõiduga Pärnust või Viljandist 200.-, ilma bussisõiduta 150.- krooni. Üksikpilet vastavalt 75.- või 50.- krooni.

Registreeruda saab aadressil www.rmk.ee/perepaev