RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
26. veebruar, 2020

24. veebruar looduses

Poleks osanud arvata, et vabariigi sünnipäeval, kõige külmemal talvekuul, oleks võimalik korjata supi sisse hulgaliselt värskeid naadilehti ja lisaks veel kõrvenõgest ning kohustuslik kiluvõileib kaunistada karulaugu noorte mahlaste lehtedega – märtsikellukesed laual vaasis. 

Naadilehed
  
Karulauk
Kõvernõges
Märtsikelluke
Näsiniined on praegu õisi paksult täis, juba jaanuaris oli märgata kohe-kohe õide puhkevaid pungi. Aasta alguseks on taimedele hädavajalik füsioloogiline puhkus läbi, pungad on valminud ja sobiva soojema ilmaga saidki tavaliselt aprillis-mais õitsval näsiniinel õied puhkeda. 

Näsiniine õied

Putuktolmleja taim praegu tolmeldatud ei saa, sest peamised näsiniine tolmeldajad, kimalased ja liblikad nii jaheda ilmaga veel ei lenda. Erakordselt varajane õitsemine on taime seisukohalt täiesti mõttetu raiskamine aga kevade otsijale südantsoojendav vaatepilt.

Näsiniin

Pajudel on oksad erksavärvilised ja pajuurvad arenenud juba kohevaks-villaseks ning õide puhkemiseks sooja ilma jätkudes ei lähe enam palju aega. 

Paju

Sarapuudel urvad ripuvad ja õietolm neist on laiali puistatud, õitsemise aeg algas juba jaanuaris.

Sarapuu

Rändlindudest õnnestus 24. veebruari põgusal rännakul näha suurt kuldnokkade ja hallrästaste segaparve, kolme hallhane, laululuige salka ja kalakajakaid vesisel põllul.

Hallrästad ja kuldnokad

Täna, kaks päeva hiljem, tuleb paksult lund, tärganud taimed on lume all soojas – ongi hea…

Märtsikelluke lumevaiba all

Lisa kommentaar

Email again: