RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
09. september, 2016

Autoga matkarajale ja veelkord seentest

Sügisesel kibekiirel seene- ja marjaajal on autoga läbitav matkarada äärmiselt teretulnud harvaesinev nähtus.

Sest on mõnus vaheldus, kui üha uute seenelankide jahil metsast saab ka teadmisi ammutada.

RMK Laari metsanduslik matkarada algab Kiidjärve raudteeülesõidu lähistelt Kiidjärve kuklaste rajast diagonaalis teisel pool raudteed.

Üldiselt sõiduautoga väga hästi läbitav võib raja algus madalamale sõidukile sõna otseses mõttes kaikaid kodarasse loopida. Suurem osa rajast kulgeb siiski mööda suurepärast värske katte saanud metsateed, kus seenemetsa all parkimiseks ja infostendide lugemiseks rohkelt "taskuid".

Metsapuru ehk  laanekuklaste asurkond

Rada on ühtviisi hariv nii metsanduskaugele täiskasvanule kui ka koolilapsele ja sõidetavus teeb raja läbimise võimalikuks ka siis kui matkaseltskonnas on inimesi, kelle jaoks liikumine on raskendatud. Autoga saab teha mõnusa 3,6 km ringi jõudes Kiidjärve raudteeülesõidu juures tagasi maanteele.

 

Raja kahtlemata praktilisim atraktsioon kujutab endast näitlikku õppetundi tihumeetri ja ruumimeetri vahest - väga vajalik, et koju küttepuid tellides pügada ei saaks. Rohked infotahvlid aitavad aga lahtimõtestada metsanduslikke kontseptsioone nagu geenireservimets, säilikpuud, aegjärkne, valgustus- ja harvenduraie, plusspuud ja mis on põneva nimetuse "assortii" kultuur taga.

Tihumeeter ja ruumimeeter
Kiidjärve geenireservimets

 Käimasoleva üle-Eestilise seeneralli valguses - kurb on näha metsas nukralt tühja pange kolistavat seenelist kui metsaalune on piltlikult seentest lookas. Ei tasu otsida valesid liike valel ajal ja valest kohast, vaid teha endale paarkümmend söögiseeneliiki selgeks ja enam kunagi ei pea tühja ämbriga koju minema.

Nimetatud seenelisest, kes ilmselt ennatlikult tulutule männiriisika jahile tulnud, jäi metsaalune aga väikestest värsketest kitsemamplitest kihama. Kellegi õnnetus on ikka kellegi teise õnn.

Lisa kommentaar

Email again: