RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
28. veebruar, 2020

Hirved heidavad sarvi

Soe talv pole hirvi eksitanud, selles mõttes, et hirvepullid hakkasid oma sarvi maha ajama ikka õigel ajal.

Esimene nudipäine hirvepull jäi sel hooajal söödaplatsil silma 17.veebruaril. Möödunud kuue aasta tähelepanekute põhjal on esimesi nudipäiseid hirvepulle märgatud vahemikus 16. – 28. veebruarini. Tänaseks on hirveplatsil märgatud korraga kolme sarvedeta pulli umbes kahekümnepealisest karjast. Sarvede heitmise aeg on alanud ja see kestab üsna pikalt. Vanemad ja võimsamate sarvedega loomad jäävad sarvedest ilma esimeste seas ning viimaste hulgas on noored loomad, kes saavad kasutuks muutunud sarvedest lahti alles maikuu keskpaigaks.

Kõige meeldejäävam paari aasta tagune sarvest ilmajäämine toimus otse hirvekaamera ees, kus üks hirv, mängleva kergusega, lõi jalaga teisel sarve peast. Küllap pole see tavapärane viis sarvedest lahti saada. Tõenäoline koht, kust sarvi otsida, on hirvede väljakujunenud radadel, näiteks kraavist üleminekukohad, kus loom peab selleks hüppama. Sellistest paikadest on ka suurem tõenäosus leida korraga mõlemad ehted.Lisa kommentaar

Email again: