RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
25. aprill, 2014

Hirvede toidust ja sarvedest

Hirvekaamera ees söödaplatsil on nädalate jooksul käinud kokku 11 erinevat hirve, nende seas 5 pulli.

See seltskond on veebruarist alates nahka pistnud pea kolm silopalli, neli sõiduauto kärutäit porgandeid ning lisaks veel õunu ja kartuleid. Kord loeti huvipärast üle, mitu porgandit hirv järjepanu ära sööb – pull pistis nahka 40 prisket porgandit.

Mõistagi, pole tavapäraselt hirvede toit silo ja porgandid vaid aastaajast olenevalt peamiselt rohtne taimestik ning põõsaste ja lehtpuude võrsed. Nüüd kevade arenedes on loomadel üha vähem asja söödaplatsile, sest kraavide kallastele on juba kasvanud värske maitsev rohi.

Kõige uhkemate, neljateistharuliste sarvedega hirvepullil olid sarved peas veel veebruaru lõpus. Juba 3. märtsil võis kaamera ees näha sama looma ilma sarvedeta. Nii on, et vanemad pullid heidavad sarved varem kui nooremad. Päris palju varem. Veel 19. aprillil nähti kahte ühe sarvega noort pulli. Kui sarved on maha aetud hakkavad kasvama kohe uued. Sarved võivad kasvada kuni kaks sentimeetrit päevas.

Lisa kommentaar

Email again: