RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
25. aprill, 2014

Paju

Rahvas tunneb pajusid kõige enam varakevadiste pehmete valgete pajutibude järgi. Varaõitsejate pajuliikide urvad on nüüd kohevaks paisunud ja õitsele puhkenud.


Pajud on kahekojalised taimed, mis tähendab et ühtedel põõsastel on vaid isasõied ja teistel emasõied. Kuldkollase värvi annavad isasõitele tolmukad, emasõitel on värvikirkust vähem ja kahvaturoheka tooni annavad urbadele emakate read. Varaõitsejad pajud on kevadel esimesed head meetaimed ja tähtsad õietolmu andjad. Just praegu tuulevaiksel ja  päikeselisel päeval sumiseb pajutibudel palju kimalasi ja mesilasi. Vaadake üle.
Lisa kommentaar

Email again: