RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
15. veebruar, 2018

Ilvesed šaakalikaameras!

Eile varaõhtul oli imestus suur, kui nägin kell 18.28 kaamera ees korraga kolme ilvest (Lynx lynx). Aasta loom tuli ennast ise nätama. Esmalt tuli üks kena isend (videos) ja kolm minutit hiljem veel kaks metsakassi.

Kaks looma nuuskisid hetke kaamera ees ja järgnesid esimesele tulijale, kes sörkis selleks ajaks juba taamal merejääl. Küllap oli ema kahe pojaga, noored mais-juunis sündinud ilvesed on peale sündi veel aasta jagu emaga koos, jaanuarist märtsini kestab ka jooksuaeg

Nüüdseks on siis pea kõik suuremad kiskjad Metsküla veebikaameras end näidanud peale karu, kes magab parasjagu talveuinakut ja varemalt siin arvukas olnud  kährik, kelle on suure tõenäosusega šaakalid nahka pistnud.

Šaakalid pole kaamera ette sattunud sellest ajast, kui Matsalu laht kinni külmus. Hiljuti lumel märgatud jäljeread suundusid sirgelt lahe põhjakaldale, ka loomade häälitsusi on kuulda harvem.  

Rebaseid võib näha kaamerapildis pea igapäevaselt, vähemalt neli erinevat isendit käivad rannaribal regulaarselt, üks neist on kärntõvest tugevalt räsitud.Tunni jagu hiljem peale üllatajaid ilveseid oligi koheva kasukaga rebane jälle platsis.Lisa kommentaar

Email again: