RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
16. oktoober, 2015

Jänes vihmas

Loodusfotovõistluse Vereta Jaht tänavuseks parimaks tabamuseks kuulutati Jarek Jõepera  foto vihmas kihutavast jänesest.

Võidutöö sündi meenutab Jarek Jõepera nii: „Olin juba üle kahe tunni põlluservas jäneseid jälginud ja tundsin, et mu selgroog pole juba väga ammu nii hästi teistpidi paindunud. Viimane tund oli sadanud vihma, suurem trall oli selleks hetkeks lõppenud ning kõik märgade särkidega jänesed ajasid erinevates põlluservades omi asju. Neist üks julgem tuli nüüd vaatama kahtlast kogu, kes oli juba tükk aega liikumatult lebanud. Kui tihti seda ikka juhtub, et saab vaadata inimesele ülalt alla?“Vereta Jahi meistriks kuulutatud Jarek Jõepera on selle tiitli fotovõistluse 18-aastase ajaloo jooksul võitnud ka varem, 2002. aastal ning ka siis tõi tunnustuse jänesefoto (vt allpool).

Jarek Jõepera sai auhinnaks võistluse rändkarika ehk sarvilise viikingimütsi ning kingi Overallilt, tema fotod tunnistati ka kahe eriauhinna vääriliseks.

Vereta Jahil on igal aastal ka saakloom. Sel aastal oli selleks aasta loom metssiga, kes oli võistluse jahiloom ka aastal 2000. Siis oli metssigu Eestis poole vähem ning fotograafid ei saanud kolme päeva jooksul täbaral kombel pildile ühtegi metssiga. Tänavu oli fotograafidel õnne rohkem, metssigade pilte laekus žüriile kümmekond ning kaks neist said ka eriauhinna.

Eriauhinna said: 


Tõnu Noorits - hotell Pesa auhind


Tõnis Haamer - ajakirja Eesti Loodus auhind


Meelis Suurkaev - ilm.ee auhind


Jarek Jõepera - ajakirja Eesti Jahimees ja Eesti Jahimeeste Seltsi auhind


Jarek Jõepera - RMK auhind


Ingmar Muusikus - ajakirja Loodusesõber auhind


Egert Tavita - ajakirja Eesti Mets auhind


Olavi Hiiemäe - Jägermeisteri auhind


Arne Teder - Looduse Omnibussi auhind


Hendrik Relve - ajakirja Horisont auhind


Olavi Hiiemäe - NOR-EST WOOD ASi auhind

XVIII Vereta Jahti peeti 22.-24. mail 2015 Simisalus, Põhja-Kõrvemaal. RMK ja Overalli korraldatavast fotojahist võttis tänavu osa 41 fotograafi. Tegemist on Eesti vanima loodusfotovõistlusega.

Näitus Vereta Jahi parimatest piltidest on RMK majas (Toompuiestee 24, Tallinn) avatud esmaspäevast reedeni kell 9-18. Näitus on üleval kuni 11. detsembrini 2015. Näitusel olevad pildid on prinditud Overallis: printer Canon IPF 8400 ja Tecco paber Pearl Gloss Super PPG 250.

Lisa kommentaar

Email again: