RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
23. juuli, 2018

Kahlajate kaamera 2018

Kurvitsaliste rännet saime veebikaamera vahendusel jälgida esimest korda möödunud aasta augustis. Ka sel hooajal on võimalik rändajaid ja kohalikke sulelisi veebikaamerast vaadata Noarootsis Haversi rannas, ühes meie parimas kurvitsaliste rände uurimise ja jälgimise paigas.

Rändel olevad kahlajad toituvad vee piiril ja madalas vees, praegu on merevee tase Amsterdami nullist veidi kõrgemal ja kaadrisse sattuvad linnud kenasti nii lähedal, et on võimalik määrata ka nende liiki. Kuigi kahlajate rände tippaeg jõuab kätte augustis, on juba praegu näha toitu otsimas või sulestikku kohendamas mitmeid kurvitsaliike – tildreid, viglesid, tülle ja rüdisid. Kõige arvukam läbirändaja kahlajate seas ongi ainsana ka meil pesitsev rüdiliik soorüdi (Calidris alpine). Eestis kohtab soorüdi kahte alamliiki – niidurüdi (Calidris alpina schinzii) ja tundrarüdi (Calidris alpina alpina), suurem osa rändesalkadest koosnevadki tundrarüdidest. 

Seltskonda teevad kirevamaks linavästrikud, kuldnokad, hall- ja hõbehaigrud, kajakad, pardid, varesed jt. Möödunud aastal kõndis siin samas kaamera eest läbi šaakal.


Lisa kommentaar

Email again: