RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
15. juuni, 2022

Karujuttu

Olgugi, et umbes nädala jagu aega pole karusid kaamera ette sattunud, näevad siinkandi jahimehed karusid palju kordi sagedamini kui metssigu. Küllap lähedal päevi kraave kaevanud kopp häiris ka loomade liikumist. Nüüd on siinkandis kraavid valmis ja pühapäeva hilisõhtul oli üksik isaskaru juba platsis.

Jahimehed on tänaseks kindlaks teinud, et siin vaevalt 20 000 ha suurusel maaalal elab neli sellel talvel sündinud poegadega emakaru. Kahel emal on kolm poega, ühel on kaks poega ja ühel karuemal on üks poeg. Lõpusirgel oleval jooksuajal märgati kolme indlevat noort emakaru. Tõesti, karude asustustihedus on siin nii väikesel territooriumil täitsa meeletu. 

Isaskarud läbivad jooksuajal kõvasti kilomeetreid ja liiguvad suurel territooriumil nii, et pole teada palju neid siinmail on jooksus olnud. Nende arvu kohta saab aimdust hiljem, kui jooksuaeg on lõppenud ja loomad jäänud paikseks. Igatahes on optimism suur, et me näeme siin karukaamera ees veel mitmeid üksikuid isasloomi ning poegadega emaskarusid. 

Huntide ulg vaibus mais, arvatakse, et hundipesa asub siin üsna läheda. Pesakoha lähedal hundid ei ulu ja poegade hoolitsemise ajal nad ei kontakteeru ka teiste liigikaaslastega. Nii, et enne sügist on vähe tõenäoline, et kuuleme otse-eetris hundi ulgu.


Lisa kommentaar

Email again: