RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
04. juuli, 2016

Lahemaa rahvuspargis said valmis Muike ja Oruveski paisregulaatorid

Lahemaa rahvuspargis korrastati Muike ja Oruveski paisjärvede regulaatoreid, et tagada paisjärvedes stabiilne veetase nii kevadiste suurvete ajal kui ka suvistel madalveeperioodidel.

Paisjärvede regulaatorite korrastustööde aluseks olid projektid „Oruveski paisjärve regulaatori rekonstrueerimine“ (OÜ Piiber Projekt, tööprojekt PP-13/6T) ja „Muike paisjärve regulaatori rekonstrueerimine“ (OÜ Piiber Projekt, tööprojekt PP-13/7T). Töödega alustati 2015. aasta septembris ning tänaseks on ehitus- ja rekonstrueerimistööd lõpetatud, jäänud on vaid pisemad tööalade korrastustööd. Tööde teostajaks oli Insenerehituse AS ning rahastajateks Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond ja RMK.

Oruveski:


Muike:

Lisa kommentaar

Email again: