RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
01. august, 2018

Nastikute pidulaud Kukka soos

Pika kuivaperioodi tõttu on Hiiumaal Kukka allikasoos üsna vähe vett. Sohu kaevatud kraavis vett ei voola. Kraavis on veel üksikuid veega lompe, kuhu on lõksu jäänud hulganisti kalamaime. Asja on ära tabanud nastikud.
 
Kukka allikasood läbiv kraav on 2018. a suve teisel poolel valdavalt kuiv, kuid seal leidub üksikuid veega lompe. Lompidesse on lõksu jäänud kalamaimud. Lompide ümber oli kogunenud kümneid nastikuid, suuri ja väikeseid, kes neid kalamaime püüdsid ja isukalt sõid.


Kraavis veevool puudub, leidub vaid üksikuid lompe.


Lompide ümber käis kõva sagimine. Selles kaadris on näha kuus nastikut.

Mööda kraavi liikudes hakkasin lompide juures kohtama nastikuid. Nad olid üsna erksad ja väledad ning peitusid kiiresti. Ei jõudnud piltigi teha. Edasi hakkasin lompidele lähenema hiilides, siis sain mõned pildid tehtud. Selgus ka põhjus, mis neid nastikuid lompide juurde tõmbas - rikkalik toidubaas.


Kala tabatud. Varsti uue järele.


Lomp kihiseb kaladest ja lombi ümbruses on arvukalt nastikuid.

Loodus.

Lisa kommentaar

Email again: