RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
20. november, 2019

Õnnelikud mägrad hullavad

Vabal tahtel loomaaeda asunud ja siia ise linnaku ehitanud mäkrade juures on veebikaamera pilti näidanud juba ligi kuu aega. 

Seni on olnud vaid üksikud korrad, kui mägrad ei ole sattunud kordagi ööpäeva jooksul kaamera ette. Mõistagi öise eluviisiga loomakest jälgida on ikka parim aeg pimedal ajal. See linnamäkrade pere on kõige sagedamini esinenud infrapunavalguses õhtul kella üheksa ja kesköö vahel ning järgmisse päeva ulatuvalt veel kolme tunni jagu.

Nüüd saab ka kindlalt väita, et meie Tallinna mägralinnas elab neli prisket ja tervet looma – ema, isa ja kaks varakevadel sündinud poega.

Kui eelmised paar nädalat oli toredatel elukatel kaamera ees peamiseks tegevuseks kulupallide ja lehtede urgu veeretamine, siis viimased päevad näivad lustile minevat. Kuskilt küll ei paista vähematki märki, et loomakesed tahaksid kombekohaselt talveuinakusse jääda. Saame näha, kui pikaks neil talveuinak kujuneb ja kas üldse linnaoludes see tuleb.

Videodelt paistvad mägrapere tembud toimusid 17. ja 19. novembril kaks-kolmkümmend minutit alates kella 21.22 ja 22.14.


Lisa kommentaar

Email again: