RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
15. märts, 2021

Sookurgede hääled hirveplatsil

Eile hommikul kostus hirvekaamerast selle aasta esimesed sookurgede hääled. Eesti see osa sookurgedest, kes talvituvad Hispaanias, jõuavad tagasi harilikult esimeste seas läänepoolsesse mandriosasse ning Saaremaale ja Hiiumaale.


Täna keskpäeval lendasid üle Sõmeru küla Kose vallas kaks sookurge. Sookureränne on hoo sisse saanud, kevad murrab sisse… Saaremaal Tehumardi soos olid üleeile kohal aga 60-70 hallhane… Hirveplatsil on näha, et hirvedel käib hoogne sarvede heitmine, iga päevaga tuleb juurde hirvi, kes on mõlemad sarved kaotanud nudipäised loomad või siis ühe sarvega pullid. Senini on pudenenud ka kaks sarve kaamera ette söödaplatsile. Näis, palju neid siia veel kukub ja kuidas.Lisa kommentaar

Email again: