RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
25. märts, 2024

Video: Esimesed munad Alla ja Ruudi pesas

Reedel, 22. märtsi hommikul kell 7.23 sai teoks suursündmus Alla ja Ruudi verivärkes pesas – Alla munes esimese muna. 

Kanakullid peale esimese muna munemist

Sellel kevadel poetas Alla oma esimese sinakasvalge muna uude pessa viis päeva varem, kui see oli juhtunud kahel eelnenud kevadel.


Täna varahommikul kell 4.05, pärast mõni minut kestnud pingutusi, mida võis välja lugeda linnu kehakeelest, oli pesas ka juba teine muna.

Ruudi imetleb mune

Umbes paari-kolme päevaste vahedega munad pesasse potsatavadki, kuni kurn saab täis. Täiskurnas on kanakullidel tavaliselt neli muna, nii on seni olnud ka Alla ja Ruudi peres. Ehk läheb sedasi seekordki ja märtsi lõpuks on kõik neli muna pesas. Ennustan, et 28. märtsi öösel või varahommikul on juba kolmaski muna pesas ja märtsi viimaseks päevaks saabki kurn täis – saame näha.

Lisa kommentaar

Email again: