Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
27. märts 2015

Haned rändavad

Suur-laukhanede (Ansel albifrons) massilise rände aeg on kätte jõudnud. Neljapäeva, 26. märtsi hommikul oli Jüri aleviku lähistele põldudele jõudnud laskuda juba tuhandeid suur-laukhanesid ja nende parvi lisandus järjest juurde. Vägev vaatepilt.
Meilt läbirändavad laukhaned on teel talvituspaikadest Saksamaal ja Hollandis pesitsusaladele Põhja-Venemaa põhjaosas. Eesti on suur-laukhanedele tähtsaks rändepeatuspaigaks ja koondumispaigaks, seepärast nad peatuvadki meie orase- , talirapsipõldudel ning rannaniitudel nii arvukalt ja pikka aega.   Suur-laukhani meil ei pesitse, üksikuid linde on nähtud aga talvitumas. 

Suurte laukhaneparvedega rändavad sageli koos ka vähesel arvul teisi haneliike, eile jäid silma rabahaned. Kuid binokliga tasuks alati uurida, ega nende sappa pole end  haakinud mõni linnuharuldus.
Rabahaned on poetanud end suur-laukhanede parve.


Suur-laukhane kõhualune mustadest triipudest-laikudest muster on kui näpujälg – ainulaadne igale isendile.  

Lisa kommentaar

Email again: