Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
22. oktoober 2014

Hirved taas platsil

Hirvedel on jooksuaeg lõppenud ja kaameramikrofoni ei kostu enam pullide möirgeid.
Pulmad olid tähtsamad kui porgandid ja õunad, sestap sattus hirvi olulisel ajal söödaplatsile üsna harva. Viimased päevad on toonud hirved taas kaamera ette. Silma on hakanud platsil käinud  kaheksaharuliste ja kolmeharuliste sarvedega hirvepull ning tõenäoliselt juba veebruarist tuttav hirv Huubert, kellel oli möödunud talvel neljateistharulised sarved. Nüüd on tal vasakul seitse ja paremal sarvel kaheksa haru. Ja üks hirvelehm. Näis, palju neid siia
kokku tuleb?Söödaplatsi igapäevased õunanosijad on metssead, mägrad, kährikud ja rebased. Mägrad on naha vahele nii palju rasva kogunud, et võtab sammu vaaruma, vanal rebasel on aga saba juba talvekarvas.   

                                                                


Vaata otsepilti siit!

Jaga oma muljeid looduskalender.ee foorumis.

Lisa kommentaar

Email again: