Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
26. august 2014

Kui satute Loodi kanti...

...siis võiks end tuulutada Loodi lehisepuistu matkarajal.

Viljandimaal Loodi Püstmäel kasvab Eesti vanim ja suurim euroopa lehisepuistu. Lehisesalu rajati siia 1820. aastal poole hektari suurusele maalapile ning tänaseks on see veidi alla kahesaja aastane mets meie kõrgeim puistu. Kõrgeima lehise kõrgus ulatub 43,5 meetrini ja ümbermõõt on 1,3 meetri kõrguselt 92 sentimeetrit. Euroopa lehise eluiga ulatub 500 aastani.

Loodi lehised kuuluvad Eesti kõrgeimate puude hulka. Vaid Tartumaal Järvseljal kasvav kuusk on meetri võrra pikem. Kõrgeim mänd (44 m) kasvab samuti Järvseljal.

Lisaks lehisepuistule on siin lähedal vaatamist väärt kindlasti veel Loodi mõisapark, Tõllamäe tamm ja tammik.

Tõllamäe tammik on üks osa Loodi mõisniku poolt kujundatud mõisaümbrusest. Tammik on jäänuk kunagisest orunõlval kasvanud hiietammikust. Tõllamäe tamm on nende seast, seest õõnes puu ümbermõõt on 5,53 meetrit ja kõrgus 20 meetrit.

Nende lehiste seemned külvas siia Loodi mõisnik Heinrich August Von Bock 1820. aastal.












Puukoristaja:


Lisa kommentaar

Email again: