RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
22. oktoober, 2014

Hirved taas platsil

Hirvedel on jooksuaeg lõppenud ja kaameramikrofoni ei kostu enam pullide möirgeid.
Pulmad olid tähtsamad kui porgandid ja õunad, sestap sattus hirvi olulisel ajal söödaplatsile üsna harva. Viimased päevad on toonud hirved taas kaamera ette. Silma on hakanud platsil käinud  kaheksaharuliste ja kolmeharuliste sarvedega hirvepull ning tõenäoliselt juba veebruarist tuttav hirv Huubert, kellel oli möödunud talvel neljateistharulised sarved. Nüüd on tal vasakul seitse ja paremal sarvel kaheksa haru. Ja üks hirvelehm. Näis, palju neid siia
kokku tuleb?Söödaplatsi igapäevased õunanosijad on metssead, mägrad, kährikud ja rebased. Mägrad on naha vahele nii palju rasva kogunud, et võtab sammu vaaruma, vanal rebasel on aga saba juba talvekarvas.   

                                                                Jaga oma muljeid looduskalender.ee foorumis.

Lisa kommentaar

Email again: