RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
14. oktoober, 2014

Kohtumine metsas

Mitmete juhuste kokkusattumisest sai Põrgupõhja punkri lugu.

Sõites Raplamaal Tiduvere kandis metsateel, pidin ühtäkki tõdema, et auto rataste alt on kadunud kõva pind ning olen jäänud põhjalikult mülkasse kinni. Ei kulunudki palju aega, kui nägin hämarduval metsateel lähenemas meest, kes polnudki seeneline – ajaloolane hoopis. Autole abi oodates arenes jutt lähedal asunud metsavendade punkrile ja Põrgupõhja Risti seltsi tegemistele. Saanud auto kindlale pinnale, võtsime ette jalutuskäigu punkri asukoha  juurde Okupatsioonide muuseumi teaduri Martin Andrelleriga.

Aegade jooksul on inimese poolt kujundatud eriilmelisi jälgi meie metsades üsna rohkesti, kuid tihti me ei pruugi neid märgata või kuidagi tõlgendada. Vana Põrgupõhja punkri asukoht on olnud üks neist, mis tänaseks saanud aru- ja kättesaadavaks.

Lisa kommentaar

Email again: