RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
22. oktoober, 2021

Mõned sündmused mägrakaamera ees

Alustaks möödunud tormisest ööst, kui siinkandis ulatusid tuuleiilid 33,5 m/s. Tuul oli nii tugev, et võttis isegi jämeda kuuse tüve maapinna lähedalt kõikuma, selle, mille külge on kinnitatud kaamera.

Kaamerapilt kõikus kuuse tüvega ühes taktis ja amplituudis, oli kuulda tuulevilinas okste murdumist ja raksatusi, üks õbluke kuivanud kuusk kukkus otse kaamera ette ja umbes tunni pärast oli kaamera tumm. Õnneks, nagu päeva jooksul selgus, jäi kaamerajaam ja kaamera terveks, viga oli tekkinud operaatori mastis.


Väljaspool tormituuli näeme videost, et mägrapaar on koos ning paksukesed loomad nosivad õunu. Küllap need kährikud on mäkrade suurest urusüsteemist haaranud tükikese enda kätte ja elavad ka siin ning saavad mõnuga õuntest osa. Metskitsed, paari ja kolmekesi, jalutavad tihti üle mägralinna. 

Metsnugis ja orav pole suured sõbrad, aga mõlemale loomale on see metsatukk mägralinna ümbruses kodupiirkonnaks. Tänaseks on kaugemalt kostunud hirvede möirged vakka jäänud ja nende jooksuaeg lõppenud ning pea on paras aeg kaamera taas hirvede tegemisi jälgima viia.

Lisa kommentaar

Email again: