Lõhed ja meriforellid on jõkke jõudnud

Blogi
27.10.2021
RMK

Peale möödunud nädalal puhunud tormituuli hakkasid lõhed ja meriforellid arvukamalt kudejõgedesse tõusma. Eilse seisuga on teada, et vähemasti Keila ja Vääna jões ei ole lõhed-meriforellid veel kudema hakanud. Pole seni märgatud kalade värskeid kalapesi, mis paistavad vee alt silma äsja sabaga “kaevatud” heledate kruusa-liiva laikude näol.

Keila jões olevast kalakaamerast on mõnda aega raske midagi näha, sest jões on vesi olnud nädala jagu väga sogane ja veetase kõrge. Kui suur kala satub päris kaamera lähedale siis ähmaselt midagi näeb ja võib aimata, et tegu on kudepaikadesse siirdujatega.

Video on tehtud eile Keila jõe naaberjõel Vääna jõel Vahikülas. Madal kosk on vaid umbes poolteist meetrit kõrge, kuid kõrge vesi ja väga kiire vool paistab olema ka suurtematele meriforellidele parajaks katsumuseks. Mida suurem kala, seda kindlamalt nad siit üles said. Selle aja jooksul, mil ma neid jälgisin, suutsid kosest üle saada vaid kümnest suuremast kalast kaks. Väikesed kääbusisased meriforellid ja jõeforellid üritasid aga täiesti tulutult.


Tagasi uudiste valikusse
Loe lisaks
Blogi

Jalase MKA soode veerežiimi taastamine

2024. aasta detsembris lõppesid Rapla maakonnas Jalase maastikukaitseala (MKA) soodes veerežiimi taastamistööd. Taastamistööde eesmärgiks oli läbi kuivenduskraavide sulgemise luua eeldused rabade, siirde- ja madalsoode ning soostuvate- ja soometsade iseloomuliku taimestiku säilimiseks ja taastumiseks.
03.02.2025
Blogi

Kuula: miks RMK märgalade taastamisega tegeleb?

Viimased ligi 30 aastat tähistatakse 2. veebruaril rahvusvahelist märgalade päeva, mille eesmärk on tõsta teadlikkust märgalade tähtsusest ja vajadusest neid kaitsta. RMK rollist käis Kuku raadios rääkimas juhatuse liige Kristjan Tõnisson.
31.01.2025