RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
29. august, 2017

Väikesaare vigurpuu

Holma künnapuuna tuntud Ruhnu Kuningapuu vanus on hinnanguliselt veidi üle 300 aasta.
Legendi järgi suri 1710. aasta suure katku ajal rohkem kui kolmveerand  ligi kolmesajast saare elanikust. Oletuse kohaselt istutati pärast saart laastanud katku kaks künnapuud surnuaia väravasse. Neist üks elab seal tänaseni. 

Saare lääneosas sirguva vonklevavõralise suurt meremadu meenutavast puust ligi pool kilomeetrit merepoole kasvab väiksel rannaniidu künkal teinegi sama liigi märkimisväärne esindaja, kes küll oma kuulsa kaimu mõõtu välja ei anna, ent tasub kenal kohal kasvava dekoratiivse isendina siiski üle vaadata.


 


Lisa kommentaar

Email again: