Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
25. aprill 2014

Hirvede toidust ja sarvedest

Hirvekaamera ees söödaplatsil on nädalate jooksul käinud kokku 11 erinevat hirve, nende seas 5 pulli.

See seltskond on veebruarist alates nahka pistnud pea kolm silopalli, neli sõiduauto kärutäit porgandeid ning lisaks veel õunu ja kartuleid. Kord loeti huvipärast üle, mitu porgandit hirv järjepanu ära sööb – pull pistis nahka 40 prisket porgandit.

Mõistagi, pole tavapäraselt hirvede toit silo ja porgandid vaid aastaajast olenevalt peamiselt rohtne taimestik ning põõsaste ja lehtpuude võrsed. Nüüd kevade arenedes on loomadel üha vähem asja söödaplatsile, sest kraavide kallastele on juba kasvanud värske maitsev rohi.

Kõige uhkemate, neljateistharuliste sarvedega hirvepullil olid sarved peas veel veebruaru lõpus. Juba 3. märtsil võis kaamera ees näha sama looma ilma sarvedeta. Nii on, et vanemad pullid heidavad sarved varem kui nooremad. Päris palju varem. Veel 19. aprillil nähti kahte ühe sarvega noort pulli. Kui sarved on maha aetud hakkavad kasvama kohe uued. Sarved võivad kasvada kuni kaks sentimeetrit päevas.

Lisa kommentaar

Email again: